• Święto Niepodległości 2021

10.11.2021

W tym roku obchody Święta Niepodległości ze względu na pandemię przybrały odmienny charakter. Uczniowie wcześniej na godzinach wychowawczych przygotowali plakaty pt. ojczyzna, patriotyzm, niepodległość, naród oraz wolność. 10 listopada uczniowie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogóonopolskiej akcji Hymn dla Niepodległej. Następnie uczniowie klasy VIII przygotowali krótki występ muzyczny, w którego trakcie zaśpiewali pieśni patriotyczne. Natomiast klasa VI w swoim występie nawiązała do naszej małej ojczycny jaką jest kaszubszczyzna przedstawiając w strojach kaszubskich słynne Kaszubskie Nuty. Ponadto wyszyscy uczniowie ubrali górną część garderoby w barwy narodowe na bialo lub na czerwono.

• Konkurs fotograficzny pt. "Jesienne drzewo w krajobrazie".

10.11.2021

Przez ostatnie kilka tygodni uczniowie klas IV - VI wykonywali zdjęcia, które następnie zgłosili do konkursu fotograficznego pt. Jesienne drzewo w fotografii. Napłynęło wiele ciekawych fotografii, które zostały wykonane w naszej okolicy. 10 listopada nastąpiło roztrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla zwycięzców.

I miejsce - Filip Sroka kl. VIII

II miejsce - Karolina Zmuda Trzebiatowska kl. VII

III miejsce - Nikola Wittk - Jeżewska kl. VIII

wyróżnienia otrzymali Jakub Stankowski, Martyna Ciemińska, Magdalena Sędzicka

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Krajowego Dnia Krajobrazu. Nagrody zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Osusznica i Szkołę Podstawową w Kramarzynach.

• Wycieczka do Gdańska

05.11.2021

Nowa galeria Wycieczka do Gdańska została dodana do albumu fotograficznego

4 listopada uczniowie klas IV - VI wyjechali na wycieczkę do Gdańska w ramach zajęć z języka kaszubskiego. Dzieci zwiedziły stare miasto z ulicą Długi Targ, zobaczyli Kościół Mariacki i jego zabytki oraz zapoznali się z budową i zasadą działania Zurawia Gdańskiego. Na koniec był czas wolny w Galerii Forum.