• Wycieczka do Gdańska i Gdyni

27.10.2021

Pierwsza grupa uczniów wyjechała na wycieczkę, która częściowo została opłacona z funduszy Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu pt. Poznaj Polskę. Uczniowie klas VII i VIII 22 października wyjechali do Gdańska. Tam zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, wstąpili do Kościoła Mariackiego, zobaczyli Źuraw Gdański oraz pospacerowali po najbardziej znanej gdańskiej ulicy Długi Targ. Następnie pojechali do Gdynii i tam uczyli się poprzez zabawę w Centrum Nauki Eksperyment.

• Zajęcia terenowe z leśnikiem

20.10.2021

W dniach 19/20 pażdziernika 2021 uczniowie klas od IV do VIII podzieleni na dwie grupy wyjechali na zajęcia terenowe prowadzone przez leśnika do Nadleśnictwa Osusznica. Tam prowadzący zapoznał uczniów z pracą leśników i potrzebą istnienia lasów. Pokazał jak rozpoznać rośliny, zwierzęta, a przede wszystkim drzewa rosnące w lesie. Każdy uczeń miał możliwość wejścia na wieżę, która służy leśnikom do obserwacji lasów na wypadek pożarów. Na zakończenie była ciepła herbata, ognisko i pieczenie kiełbasek. Wyjazd został zorganizowany w ramach edukacji przyrodniczej i Ogólnopolskiego Dnia Krajobrazu.

13.10.2021

W naszej szkole, co roku obchodzimy świąto uczniów, anuczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie wcześniej przygotowali obchody tego święta. Na drzwiach pokoju nauczycielskiego, sekretariatu i kotłowni pojawiły plakaty z życzeniami. Na korytarzu szkolnym klasa IV prz\ygotowała portrety wszystkich pracowników szkoły.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły składamy życzenia uśmiechu, radości i sukcesów w nauce.

06.10.2021

Uczniowie wsszystkich klas naszej szkoły spotkali się z policjantem Damianem Chamier Gliszczyńskim, który zaprezentował uczniom różne zagrożenia, które mogą ich spotkać w młodym wieku oraz przedstawił sposoby radzenia sobie w takich sytuacjach.

• Wycieczka Kościerzyna, Szymbark i Chmielno

06.10.2021

Koleją wycieczką w ramach języka kaszunskiego był wyjazd klas IV, V i VI. Uczniowie pojechali do Kościerzyny gdzie na rynku zapoznali się z postacią Remusa i zwiedzili pobliskie muzeum kolejnictwa gdzie także przejechali się ręczną drezyną. Następnym punktem eskapady byłła wizyta w CEIPR w Szymbarku, gdzie z przewodnikiem zwiedzili najważniejsze miejsca wraz z wejście do domku do góry nogami. Na konic odwiedzili Manufakturę Porcelany Rodziny Neclów w Chmielnie.